Vaillant Polska na YouTubeVaillant Polska
Vaillant logo
Autor: Redakcja Eko-Blog    |    Data: 26/01/2017

ecoTEC pure, czyli markowy kocioł kondensacyjny w korzystnej cenie – FILM

Kotły kondensacyjne stały się standardem w ostatnich latach, znajdując zastosowanie zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Ich konstrukcja jest na tyle zróżnicowana, że możliwa jest ich zabudowa zarówno w tradycyjnej kotłowni, jak i w ograniczonym miejscu zabudowy, np. w kuchni, przedpokoju itp. Standardem dla kotłów kondensacyjnych małej mocy jest z kolei budowa części spalinowej w oparciu o zamkniętą komorę spalania. Pozwala na to pracę niezależnie od powietrza wewnątrz domu lub mieszkania.

Kotły kondensacyjne małej mocy są najczęściej kotłami wiszącymi jedno- lub dwufunkcyjnymi. Pozwala to wybrać rozwiązanie dostosowane do oczekiwań komfortu, możliwości zabudowy oraz możliwości finansowych inwestora. W przypadku mieszkań, apartamentów, mniejszych domów, a także małych obiektów usługowych, biurowych itp., często zastosowanie znajdują kotły dwufunkcyjne. Zapewniają one wystarczający poziom komfortu korzystania z ciepłej wody użytkowej, a jednocześnie nie wymagają dużej przestrzeni dla zabudowy. Moc grzewcza kotła dwufunkcyjnego ecoTEC pure jest zwiększana w trybie podgrzewania wody użytkowej o około 20%. Dzięki temu zwiększa się chwilową wydajność ciepłej wody. Jednocześnie od kotła kondensacyjnego wymaga się szerokiego zakresu regulacji mocy grzewczej podczas pracy w trybie grzewczym. Moc palnika kotła ecoTEC pure jest płynnie regulowana od niecałych 30% do 100% (1:3,5). Pozwala to dostosować pracę kotła do chwilowego zapotrzebowania ciepła budynku. Ogranicza się tym samym liczbę startów palnika, co odgrywa znaczenie dla wzrostu efektywności pracy i zmniejszenia emisji zanieczyszczeń.

Sprawność znormalizowana kotła kondensacyjnego 107,5%

Na efektywność pracy kotła kondensacyjnego składa się szereg czynników. Kocioł ecoTEC pure osiąga sprawność znormalizowaną 107,5% (50/30 °C) i klasę A efektywności energetycznej. Jest to nie tylko efektem zastosowania odpowiedniej konstrukcji wymiennika ciepła spaliny/woda wykonanego ze stali nierdzewnej. To także efekt bardzo niskiego zużycia energii elektrycznej przez wysokoefektywną (tzw. elektroniczną) pompę obiegową. Kocioł ecoTEC pure powstał z dodatkową myślą zaoferowania korzystnej ceny zakupu, jednocześnie pozwalając na rozbudowę funkcjonalności. Możliwa jest współpraca kotła z zaawansowanymi regulatorami (np. multiMATIC VRC 700). Osiągalne jest wówczas zdalne sterowanie i nadzór nad pracą kotła za pomocą aplikacji internetowej. Kocioł może dzięki temu być także elementem tzw. hybrydowego systemu grzewczego, np. dla współpracy z pompą ciepła typu powietrze/woda.

Kategoria: Tagi: , , , , ,